Muffinki z gruszkowe

Muffinki te robiłam jakiś czas temu i bardzo zasmakowały naszemu synkowi. Ciągle chodził i pyta kiedy znowu będą muffinki z gruszkami. niedawno były jego imieniny i gdy zapytałam jakie chce muffinki oczywiście powiedział, że z gruszkami.

Składniki: 14 papilotek, 300 g gruszek, 2 łyżki soku cytrynowego, 250 g mąki, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej, 1 jajko, 125 g cukru, 1 opakowanie cukru waniliowego, 80 ml oleju, 250 g jogurtu naturalnego.
Przygotowanie: gruszki umyć, obrać, wyciąć gniazdo nasienne i pokroić w drobną kostkę. Skropić sokiem z cytryny. mąkę zmieszać z proszkiem do pieczenia i sodą. Jajko rozmącić, dodać cukier, olej, jogurt, cukier waniliowy, gruszki. Wszystko wymieszać, a następnie dodać do mąki. Papilotki napełnić ciastem. Muffinki pieczemy ok 30 minut w piekarniku nagrzanym do 180 st na środkowym poziomie.

Zdjęcie muffinek jest z pierwszego razu robienia muffinek, natomiast miśki są z porcji imieninowej. Tak jak synek chodził i pytał o mufinki z gruszkami, tak od kiedy kupiłam formę na miśki pytał kiedy zrobię ciasteczka miśki. No i nadarzyła się okazja. Ponieważ porcja z przepisu przewidziana jest na 14 mufinek, to postanowiłam zrobić 12 normalnych, a resztę ciasta wlać w formę misiową (wyszło 5 miśków) - dziecko było prze szczęśliwe móc jeść gruszkowe misie :)Babki i babeczki


Komentarze